Pohled na svět trochu jinýma očima

Říjen 2016

Noční výlety na Rádiu R

15. října 2016 v 16:31 Hudební koutek
Splnil se mi jeden z mých mnoha snů, a sice mám vlastní pořad v rádiu! Mám z toho samozřejmě obrovskou radost, i když je všecko tak nějak vzačátcích. Pokud byste měli chuť, můžete si poslechnout záznam prvního vysílání na Mixcloudu, nicméně upozorňuji, že v onom záznamu na vás kromě spousty krásné hudby čeká i pekelně nervózní moderátor.


A o co vůbec že to jde? Jde o pořad The Night Trip (Noční výlet) na Radiu R, jehož posláním je ukázat lidem, že kromě elektronické hudby typu "tuc tuc" (nic proti této hudbě, i ona má své kouzlo) tu existují i styly ryze poslechové. Většina elektroniky totiž slouží spíše k tanci a podle toho taky tak vypadá - to proto ten výrazný rytmus (tuc tuc). Nicméně je tu i jedna větev (nebo vícero větví), kteá jde cestou poslechovou, tzn. že záměrem je pouze lahodit lidskému uchu. Tyto skladby mají mnohdy blíže ke klasické hudbě než k té populární, zkuste si schválně poslechnout sami a uvidíte. Velká část lidí, aspoň dle mého názoru, ovšem o této hudbě vůbec neví. Když se řekne "elektronika", automaticky slyší "techno", přitom, jak vím z mé vlastní zkušenosti, i dost takových lidí dokáže ona poslechová elektronická hudba oslovit.

Toto ale není jediný můj cíl, celé se to tak trochu odvíjí z mého narcistického sklonu, pouštět všem v mém okolí mou oblíbenou hudbu. Díkybohu rádio je pro takové případy jako stvořené. :-)