Pohled na svět trochu jinýma očima

O blogu

12. června 2017 v 12:26 |  O blogu

Vítejte na mém blogu!

bohužel Blog.cz neumožňuje nastavit statickou stránku, proto úvod k mému blogu je takhle nešikovně schovaný.
Takže co je Oculorum zač? Latinsky "oculorum" znamená "oči". Prostřednictvím tohoto blogu, "těchto očí", se pokouším poskytnout jiný - myšleno můj - pohled na věci. Resp. abychom byli přesní, "oculorum" znamená "očí", nicméně název "oculus" je již zabrán a "oculorum" zní lépe :-).

Píši hlavně pro sebe, vím, jak to zní ošklivě a namyšleně, nicméně je to tak. Navíc u blogu, kde je průměrně ani ne pár desítek návštěv za týden, se nedá psát z jiného důvodu :-). Tím samozřejmě nechci říct, že nejsem rád, když si někdo mé články přečte a zaujme k ním nějaký postoj, naopak! Každopádně hlavní motivace pro psaní je pro mě klid, který z přichází s ventilováním mých myšlenek. Kolikrát se mi stává, že si něco čtu, někam jedu, něco poslouchám atd. a přitom se nemohu pořádně soustředit, jelikož mi v hlavě doslova bzučí roj různých nápadů. Když je sem napíši, mám pak klid, že mé myšlenky zůstanou někde uchovány. No a samozřejmě je to i taková obdoba narcismu, kdy chci sdílet mé nápady, texty, myšlenky aj.

V důsledku toho, že píši články ale zvláště pro sebe, mohou tyto články mít prapodivnou strukturu, mohou obsahovat záhadné způsoby vyjadřávování a vůbec v nich můžete nalézt divné výrazy, metafory atd. Tento jazyk pak může být hůře pochopitelnější, těžší na čtení. Chvíli jsem přemýšlel, že bych ho nepřizpůsobil "průměrnému čtenáři" a udělal jej jednodušší, každopádně nakonec jsem se rozhodl pro ponechání originální formy, tedy čistého přepisu mého myšlenkového toku. Omlouvám se tedy, že někdy styl článků bude příliš složitý a jindy zase vágní, expresivní a emocionálně založený.

Rubriky, které zde na blogu najdete:


Výkřiky opilého filozofa
Toto je rubrika, kde najdete přesně onu změť mých různých myšlenek. Jsou to různá zamyšlení, nápady, komentáře aj. Někdy tyto texty píši pozdě v noci, kdy již jsem pod vlivem spánkové deprivace, ale něco mě naštve a já své emoce ventiluji tímto způsobem, a jindy jindy své úvahy promýšlím několik dnů i týdnů dopředu. Celkové době přípravy pak zpravidla odpovídá i forma textu.

Komentáře
Název dostatečně vypovídá o tom, oč jde. Občas se tato rubrika zčásti překrývá s Výkřiky opilého filozofa a někdy je nejasné, do jaké rubriky přesně článěk patří. Nicméně snažím se, aby se Komentáře více vázaly k aktuálnímu dění a mému pohledu na něj. No a jelikož jsem člověk, který se nezřídka kdy vyžívá v nonkonformismu, pravděpodobně půjde často o kontoverzní a ne příliš lichotivé psaní.

Povídky
Zatím zde najdete jen přepisy dvou klasických pohádek. Nicméně v hlavě se mi líhne docela dost nápadů a já zbožně doufám, že se jednou se objeví i v této rubrice.

Hudební koutek
Čas od času, když jsou chuť, nálada a nápady, zkouším tvoit vlastní hudby. Pokud se něco povede, můžete to najít zde. Ten zbytek pak můžete dohledat i na mém Soundcloudu.Závěrem už bych vám jen rád poděkoval za váš zájem a čas, který jste u čtení strávili. Pokud máte nějaký komentář, nějakou kritiku, či jen něco na srdci, budu velmi rád, napíšete-li to do komentářů. Mějte se fajn!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 12. června 2017 v 12:57 | Reagovat

Hmm, zajímavý pohled na blog.cz Ale je pravda, že tady člověk díru do světa neudělá. Já pořád přemýšlím jestli má pro mě cenu blogovat nebo ne, ale pokud bych měl psát jen pro sebe, pak opravdu ne.

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 12. června 2017 v 13:12 | Reagovat

Píšu, tudíž jsem.

3 Jan Duha Jan Duha | Web | 13. června 2017 v 17:14 | Reagovat

Plánuješ napsat report z našeho skromného blogerského srazu, jako já?

4 Milan Milan | E-mail | Web | 16. června 2017 v 0:58 | Reagovat

[3]: Neplánuju, tak nějak nevím, co bych do něj měl napsat. Jakože sraz byl super a pohodovej, nicméně se necítím na to, abych o tom vyprávěl ostatním na blogu. Spíše tu chci rozebírat jiná témata než ta na úrovni osobních vztahů. Možná někdy v budoucnu, prozatím ale ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama